CI RUBBER WHEELS
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 500 kg |
| Wheel Size (Inch) | 6x2 |
| Per Wheel Size (inch) | 6X2 |
| Material | Rubber |
| Hardness | 6 X 2 CI RUBBER WHEELS 25MM BEARING 6205 NUMBER |
| Purpose | Heavy Industry, Trolley or Cart |
| Wheel Size(Inch) | 6X2 |
| Load Capacity(kg) | 500 kg |
| Wheel Movement | Rigid |
| Locking | Without Brake |
| Mount Type | Plate |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 230 / Piece Get Latest Price
| Wheel Size (Inch) | 8x2 |
| Per Wheel Size (inch) | 8X2.5 |
| Wheel Material | Rubber |
| Hardness | 8 X 2 CI RUBBER MOLDED WHEELS |
| Wheel Size(Inch) | 8X2.5 |
| Load Capacity(kg) | 500 kg |
| Caster Material | Rubber |
| Purpose | Heavy industry, Trolley or Cart |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Wheel Size (Inch) | 12x3 |
| Hardness | 12 X 3 CI RUBBER WHEELS |
| Load Capacity | 500 kg |
| Wheel Size(Inch) | 12X3 |
| Load Capacity(kg) | 500 kg |
| Purpose | Heavy Industry, Trolley or Cart |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 20 Piece
Bilal Mansuri (Owner)
Super Trolly & Rubber House
4637, Vepar Bhavan, Kadia Kui Relief Road, Kalupur
Ahmedabad - 380001, Gujarat, India