Pillar Type
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity(kg) | 500 kg |
| Wheel Size(Inch) | 6X2 |
| Wheel Material | Nylon |
| Purpose | Bed |
| Caster Material | Plastic |
| Mount Type | Stem |
| Color | GREY |
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity(kg) | 500 kg |
| Purpose | Stretchers |
| Wheel Material | PU |
| Wheel Size(Inch) | 4X1.5 |
| Mount Type | Stem |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Caster Material | Nylon |
| Material | Nylon |
| Wheel Material | Nylon |
| Mount Type | Stem |
| Wheel Movement | Swivel |
| Locking | With Brake |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Wheel Size(Inch) | 5"1.25 |
| Wheel Material | PU |
| Load Capacity(kg) | 1000kg |
| Wheel Movement | Swivel |
| Locking | With Brake |
| Mount Type | Stem |
| Color | Grey |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Wheel Size(Inch) | 4X1.5, 4X1.5 |
| Wheel Material | Nylon |
| Load Capacity(kg) | 500kg |
| Purpose | Hospital |
| Wheel Movement | Swivel |
| Locking | With Brake |
| Mount Type | Stem |
| Color | White |
| Application | Hospital Bed |
Minimum order quantity: 503 Piece
Bilal Mansuri (Owner)
Super Trolly & Rubber House
4637, Vepar Bhavan, Kadia Kui Relief Road, Kalupur
Ahmedabad - 380001, Gujarat, India